wynik biopsji prostaty
   
 • chusteczki samoopalajace
 • urzad ochrony zabytkow w poznaniu
 • ostatnie moje boje z lpg
 • szklarska;poreba;poland
 • malych domow
 • Serwerownie, Zasilanie serwerowni, Budowa serwerowni, Serwer
  wynik HCG w 36 dc
  wynik Helicobacter pylori IgG
  wynik prolaktyny 102-496
  wynik TK głowy na płytce
  wynik gastroskopii test H.p. pozytywny
  wynik konkursu Poetyckiego 2007
  wynik ALAT i AspAT u psów
    Serwerownie, Zasilanie serwerowni, Budowa serwerowni, Serwer

  Temat: dlaczego moj piesek ???
  Ja też analizowałam wczoraj wyniki i dokładnie tak jest jak piszesz.przekraczają normę i to solidnie.
  Zadzwonię jeszcze jutro do lekarza i popytam może coś przeoczył.Mnie najbardziej martwi,że nie dopytałam się czy to może być przerzut.Badanie usg lekarz wykonywał długi i dokładnie,badał też węzły chłonne.Nie mogę mieć zastrzeżeń co do wizyty.Wiem jednak ,że nie mamy tutaj sprzętu i doświadczenia jak np DJ w Warszawie .
  Z wątrobą miał problem zanim dostaliśmy wynik biopsji wtedy jak pisasłam wcześniej nie jadł nic przed kilka dni, był na kroplówce , a w domu dostawał na siłę weteranaryjną pastę odżywczą do pyska.Wtedy też wymiotował żółcią .Więc tak naprawdę nie wiadomo czy te problemy wtedy to były już silne objawy nowotworu , a uspokoiły się po podanie endoksasu i encortonu czy coś innego, co na pewien czas się wyciszyło i powróciło.Inne narządy są w porządku nawet prostata zmniejszyły się (Absolut miał mieć kastrację ,ale niestety wyszedł nowotwór i trzeba to było odpuścić )

  gorąco pozdrawiam
  Źródło: psichloniak.fora.pl/a/a,133.html  Temat: Biała Księga Urologii Polskiej, odc. 7
  Pacjent z podejrzeniem raka prostaty zostaje skierowany na biopsję prostaty.
  Pobierają mu dziesięć bioptatów.
  Czeka na wyniki dwa miesiące (!).

  Kiedy dostaje wyniki, okazuje się, że w dziesięciu bioptatach nie ma ani kawałka materiału nadającego się do badania histopatologicznego, a w 9 na 10 bioptatów nie ma w ogóle tkanki gruczołowej, czyli IGŁY BIOPSYJNE NIE TRAFIŁY W PROSTATĘ.

  Znaczy, robili komuś biopsję stercza na ślepo? Bez użycia ultrasonografu?
  Uganda? Burkina Faso?

  http://www.rak-prostaty.p...opic.php?id=120


  Witam,
  chciałbym opisac swój problem i prosić o ew. sugestie.A mianowicie, w wyniku badania profilaktycznego wyszło mi stęzenie PSA 9,16 zaś wynik TRUS : V=31cm^3, echogeniczność niejednorodna, strefowość zaburzona, wyraźne odgraniczenie od otoczenia.

  Lekarz zalecił w zwiazku z tym biopsje (5+5) i tu zaczyna sie mały problem, bowiem po niemal dwumiesięcznym oczekiwaniu na wynik badania histopatologicznego otrzymalem taką opinie:

  Opis makroskopowy:A.Płat lewy-zbrylone wałeczki o dł.0,1-0,4 cm B.Płat prawy- skręcone wałeczki o śr.0,4 cm
  Rozpoznanie:Bardzo drobne wycinki z obu płatów gruczołu krokowego, utworzone z tkanki łącznej i mięsniowej gładkiej.Widoczny jest jeden zgnieciony gruczoł przy brzegu jednego z wycinków.Materiał zbyt skąpy dla ustalenia rozpoznania.
  Źródło: forum-onkologiczne.com.pl/forum/viewtopic.php?t=606


  Temat: Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu wyników badań!!

  Odebrałam dzisiaj wyniki badań mojego taty, były to badania prostaty, wyniki są takie:
  Focus adenocarcinomatosus parvus Gleason score 4<1%.
  Proszę, czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to oznacza??/???? Byłabym bardzo bardzo wdzięczna!!!!!!!!!!!!


  Jezeli maja to byc wyniki biopsji to chyba mamy do czynienia z kolejnym ekstremalnie leniwym panem pato?
  Prznies sie koniecznie na wyspecjalizowane forum
  www.rak-prostaty.pl/forum

  pozdrawiam serdecznie
  zosia
  Źródło: forum-onkologiczne.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1230


  Temat: Lekarz prowadzący

  To co piszesz na temat terminów jest szokujące. Prawdopodobnie jest to charakterystyczne dla dużych ośrodków onkologicznych w całej Polsce. Te odległe terminy jak sądzę są efektem kolejek pacjentów zjeżdżających z całego kraju, pacjentów przekonanych o tym, że tylko w tej rangi ośrodkach mogą mieć zapewnioną odpowiednio diagnostykę i leczenie.
  To chyba nie do końca prawda. Faktem jest, że do gastrologa czekałem prawie sześć miesięcy, ale on przyjmował w CO. Urolog przyjmuje w przychodni rejonowej. Cztery miesiące oczekiwania. Wykonanie USG jamy brzusznej i prostaty to jeden miesiąc. W CO gastrolog, który też mi zalecił USG wykonał go po dwóch dniach. Problemem jest kasa i organizacja.

  Nie potrafię zrozumieć dlaczego pacjenta, u którego stwierdzono PSA = 30 nie wzywa się do natychmiastowego kontaktu z lekarzem.Byłbym w stanie to sobie jakoś wytłumaczyć, gdyby pacjent dostawał do ręki swój wynik po dwóch dniach. Ale nie! Wyniki przesyła się do lekarza, który wydał skierowanie. A on na podstawie swojego kontraktu z NFZ może mnie przyjąć dopiero za kilka miesięcy.
  To jest chore! Nie chcę używać mocniejszych słów.

  [quote]Termin rozpoczęcia leczenia to jeden z najważniejszych czynników w leczeniu nowotworów złośliwych[/qoute]Jednych tak, innych niekoniecznie. Rak prostaty rozwija się na tyle wolno, że trudno się kłócić o tygodnie. Statystycznie pacjent żyje w niewiedzy ok 10 lat zanim to bydle się ujawni. Jak zignoruje pierwsze objawy, to prawie na pewno przegra.


  Aktualnie jestem bez opieki onkologicznej, a z wynikami z biopsji byłam tylko i wyłącznie na forum.

  Czytając kangura można by zazdrościć, że nie mieszkamy na antypodach. Ale wiele zależy od pacjenta. Mój brat wybrał antypody, ale stosunek do własnego zdrowia przywiózł znad Wisły. Gdy się zgłosił do lekarza, to już nawet australijscy fachowcy finansowani przez ubezpieczycieli nie byli w stanie określić guza pierwotnego. Brat zmarł po trzech miesiącach.
  Źródło: forum-onkologiczne.com.pl/forum/viewtopic.php?t=135   
    Strona początkowa
  ptaki polne
  Ptyś gra
   
   
  Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez. Antoine de Saint-Exupery (1900-1944)
  A nic nie jest tak jałowe i pozbawione życia, nic nie jest tak bezczelnie kłamliwe i destruktywne jak mdłe uśmiechy z plakatów i bezmyślne zadowolenie tygodników, które zapewniają nas, że jesteśmy bezgranicznie szczęśliwi. Erich Fromm, Wojna w człowieku
  A przecież wtedy (podczas rewolucji) ton nadawały miernoty, a nie porządni ludzie. Borys Pasternak
  Jak wszyscy wielcy podróżnicy, widziałem więcej niż pamiętam i pamiętam więcej niż widziałem. Benjamin Disraeli (1804-1881), angielski mąż stanu, pisarz
  Figury są najczęściej z kamienia. Stanisław Jerzy Lec